13 Ekim 2008 Pazartesi

Fosil Keşif Atölyesi - İstanbul Oyuncak Müzesi

Bu pazar günü yine büyük bir zevkle İstanbul Oyuncak Müzesine gittik.Daha önce kayıt yaptırdığımız için aranmayı bekliyorduk.Haber gelince etkinliğe katılmak için hemen yola koyulduk.İstanbul Oyuncak Müzesinden daha önceki yazımda bahsetmiştim.Daha detaylı okumak için linki burada
Borayla birlikte "Fosil Keşif Atölyesi"ne katıldık...Çok zevkli geçtiğini hemen söylemek isterim.Önce bizi konferans salonuna aldılar, resimlerle ve slayt gösterisi eşliğinde fosil nedir ve nasıl oluşur önce bunu izleyip öğrendik .Değerli paleontolog Nuran Filoreau çocuklarla çok güzel iletişim kurdu.Video gösterisi bittikten sonra bahçedeki çikolata evin içine gittik.Orada çocuklara fosil nasıl aranır ve nasıl bulunur Nuran Hn. onu anlattı.Bora'da diğer çocuklar gibi titizlikle çalıştı onu izlemek oldukça hoştu.Buldukları fosilleri yerinden çıkartıp temizleyip tablodaki fotoğrafları ile karşılaştırdılar.Buldukları fosil kalıntılarını fotoğraflara bakmadan cevaplarını bulmalarıda çok güzeldi.Bir saatlik bu keşif sonunda sertifikaları aldılar..Bora biraz grip olduğu için kukla gösterisine bu seferlik katılamadık.Gitmek isteyenlere öneririm.
Küçük araştırmacı ve paleontolog Bora her fosil parçasını ayrı ayrı inceledi.


3 yaşından itibaren tüm çocuklar kukla gösterisine bayılacaktır.İsterseniz Theo Dede ile birlikte Boyama Atölyesine de katılabilirsiniz.


Müze gezisi + Fosil Keşif Atölyesi : 25 YTL.
Müze gezisi için;
Tam Bilet : 8 YTL
İndirimli : 5 YTL

Adres :
Ömerpaşa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17
Göztepe / İST

Telefon :
0 (216) 359 45 50 - 51

Ziyaret Saatleri :
09.30-18.00 Hafta İçi
09.30-19.00 Cumartesi - Pazar
(Müze Pazartesi günleri kapalıdır.)


12 yorum:

aslı'nın mutfağı dedi ki...

Kuklaya bayılırım Pelin'cim, Susam Sokağı hala yayınlanıyor olsa, kaçırmadan izlerim :) Çok orjinal bir aktivite olmuş, Sunay Akın hep güzel ve değerli şeylere imza atıyor..

Tijen dedi ki...

Pelin'ciğim,
Sunay Akın ve ailesi bayramda Amsterdam'da idi (dedikodu gibi olacak ama Sunay Akın tv programında anlattı gezisini nasılsa), ben bir kafede oturmuş kahvemle elmalı tartımın tadını çıkarırken onlar da yandaki oyuncakçıya girdiler, hah dedim, müze için yeni oyuncaklar alıyor. Sonra baktım bir kısmını "yaşamdan dakikalar"da program arkadaşlarına hediye etti!

pelince dedi ki...

Aslıcım bende çok severim kukla gösterisini...

Tijen elmalı tart ve kahve muhteşemmiş :) Amsterdam'daki hediyeleri programda hediye etti demek ki,müze için yeni eklemelerde yapmış ama hangi ülke olduğunu bende unuttum şimdi..

a_y_s_e dedi ki...

ay bizim mahalle burasi! :)

ben hala gidemedim- bize de cok yakin aslinda- bu kis gelince gitmek lazim aslinda...

ne guzel paylasmissin bizlerle, sagol.

pelince dedi ki...

Ayşe sahi mi? Bilseydim daha detaylı fotoğraflardım.Özlemişsindir...Gelince mutlaka uğrayın..

Unknown dedi ki...

canım negüzel bir gün geçirmişsiniz çocuklar için süper bir aktivite programı malesef bizim için sadece sizin paylaşımlarınızı izlemek düşüyor.sevgiler canım

pelince dedi ki...

Dilekcim Bursa çok uzak değil,İstanbula yolunuz düşerse bir gün mutlaka uğrayın..
Öpüyorum..

a_y_s_e dedi ki...

pelincim, evimiz cok cok yakin muzeye. insallah gidicem bu sefer.

Hayatın Ta Kendisi Lokantası dedi ki...

Kocaman bir çocuk olarak, İstanbula geldiğimden beri bende gitmek istiyorum buraya :) Bize biraz uzak olduğu için henüz gidemedim ama fotoğraflarınız ve anlatamınızla daha da meraklandım. Teşekkürler bu güzel gününüzü bizimlede paylaştığınız için.
Sevgiler :))

Mehtap dedi ki...

Pelinciğim süper birşeymiş.Sanıyorum Ankara da böyle bir müze henüz mevcut değil.Olsa mutlaka duyardık.Benim kızlarım içinde böyle bir müzeye götürmek isterdim.eminim onlarında hoşuna giderdi.Boracığımı da tebrik ediyorum.İşte böyle bir eğitim kalıcı olur.Kitaptan fosilleri ve oluşumunu okumuş olsa hem sıkılırdı, hemde bir süre sonra unuturdu.sevgiler canım.

pelince dedi ki...

Destina teşekkürler...

Mehtap çok haklısın ,görerek öğrenmek en güzeli..

Cocukla Cocuk dedi ki...

biz oyuncak müzesini gezerken ufaklıktan daha fazla eğlendik. Fosil atölyesi süpermiş, aferin Bora ya