10 Kasım 2009 Salı

Özlemle Anıyoruz
Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben, milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan bağımsızlık aşkı ile yaratılmış bir adamım! Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından tanıyanlarca bu aşkım bilinir. Bence bir millette şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması, mutlaka o milletin hürriyet ve bağımsızlığına sahip olmasına bağlıdır. Ben şahsen, bu
saydığım özelliklere çok ehemmiyet veririm ve bu özelliklerin kendimde varlığını iddia edebilmek için milletimin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evlâdı
kalmalıyım! Bu sebeple millî bağımsızlık, bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet gereğinden olan dostluk ve siyaset münasebetlerini, büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım!

kaynak:meb.gov.tr


8 yorum:

lezzettabağı dedi ki...

Ne kadar mütevazi ve bir o kadar da haysiyetli ve ödünsüz bir insanmış. Kimseyle kıyas götürmez bir kişilikte..O' nu çok özlüyorum....Kocaman sevgiler yolluyorumm....

Narince dedi ki...

Bu sabah pek duyguluyum, ara ara gözlerim doldu. İyi ki halimizi görmüyorsun dedim.

iremlemekanlar dedi ki...

Pelincim ne kadar güzel dile getirmişsin. Umarım Türk milleti olarak bayrağımızı göklerde nesillerimize taşırız.Her Türk evladı gibi, bende özlemle anıyorum Atatürk ü sevgilerlee.

SMİLENA dedi ki...

pelincim ne güzel yazmışsın.yüreğine sağlık.özlemle ve rahmetle anıyorz her daim.
beni sormuşsun.hiç keyfim yok bir haftadır.kayınvalidem kötü,karaciğerinde yeni kitleler oluşmuş.kemo allıcak ama buna gücü yok.allah daha fazla çektirmez inşallah.
iki tarafa parçalanmış durumdayım .efe okul,kayınvalidem yemek hizmet.çok yorgunum hem fizik hem ruhen.
talatları çoktan geçtik teyzesi.epey söktük okumayı bir iki haftaya tamamız.efe hiç sorun yaratmıyor artık.herşey düzene girdi.maşallh pek te çalışkan.
berke hastalandı dün 9 defa kustu .hastanedeydik bütün gün.tahlilleri temiz çıktı.boğaz enfeksiyonu olmuş.o kusurdu ya efe de oldu bu sabah.yeni hastaneden geldik..
bizden bu kadar .
,çok öpüyorum seni ve aslanları.
sevgilerimle
destan yazmışım ayol...

pelin dedi ki...

Pelincim merhaba
ziyaretin için teşekkürler...inan ki çok duygulandım.
gerçekten şu sıralar o kadar tembelleştim ki aylardır bloguma bir çift satır yazamadım:)
ama inanın sizleri sürekli takip ediyorum.

pelince dedi ki...

Anne ve kızları teşekkürler..

Necla sorma,bende sabah 2dk. bile yolda durup saygı duruşuna geçmeyenlere sinir oldum..

iremcim çok teşekkürler..

Semra hay allah ya,çok ama çok üzüldüm.. çok geçmiş olsun... gelicem mesaj yazmaya..

Pelincim iyi olmana çok sevindim..gerisi mühim değil zaten... çok öptüm...

Bir Dut Masalı - nUnU dedi ki...

RUHU ŞAD OLSUN
IŞIĞI SONSUZA DEK..SÖNMESİN..

Cocukla Cocuk dedi ki...

NarinCe nin hislerini paylaşıyorum,
Ruhun şad olsun Atam,