19 Şubat 2010 Cuma

Turkuazoo

Turkuazoo

İki hafta önce Bora'nın okulu Turkuazoo'ya gezi düzenledi.Daha önce İlkay'da ve Esin'den tüm detayları okumuştum.Hatta Esin hafta sonu kesinlikle gidilmemeli diye dip not düşmüştü.

Turkuazoo

Turkuazoo

Turkuazoo

Bende okuldaki geziye gönüllü olarak katıldım,ama işin böyle olacağını bilseydim iki kere düşünürdüm :))

Turkuazoo

Turkuazoo

Turkuazoo

Cuma günü gitmemize rağmen,inanılmaz kalabalıktı.Ben sadece bizim okul olur diye düşünürken ,başka başka okullarda gezi düşenlemişti.
38 çocuk , biz 8 veliye emanetti ama içerisi hem kalabalık hemde çocukları yerinde tutmak çok zor olduğu için inanılmaz zorlandım... Başım stresten acayip ağrıdı :))

Çocuklarda rahat rahat gezemediler ki,kalabalıktan ne anlatılanları dinleyebildiler,ne de başka bir şey... Öğretmenimiz zaten balıkların isimlerini ve bilgilerini not edin dediği için ,bir taraftan da çocuklar not tutmaya çalıştılar ...

Acayip koşturmalı bir gezi oldu.. Turkuazoo'ya gidecekseniz,mutlaka sakin bir günü bulmaya ve okulların tur düzenlemediği bir günü ayarlamaya çalışın .

Ben Özgürü'de alıp daha tenha bir günde tekrar gitmeyi düşünüyorum...

Bilgi için; Turkuazoo

Fiyatlar:
0-3 yaş ücretsiz
4-6 yaş 18 TL

Öğrenci 18 TL
Yetişkin 25 TL


Fotoğrafların daha fazlası burada


22 yorum:

Sevil Şahin dedi ki...

pelincim canım aa bende dün yayınladım turkuazooyu
demek cuma bile kalabalık bende ziyaretçilerime aman sakın hafta sonu gitmeyin çok feci kalabalık ddedim :)
demekki benim kızım gibi balık sever çok fazla :))
canım valla emanet çocuk zor iş allah yardım etmişte birşeycikler olmadan teslim etmişsiniz.
ama sunu söylemeliyim pelincim çok güzel olmuş demi :))

Aygül dedi ki...

Pelincim ne güsel mi diyelim ne zor mu bilemedim.Ama inan bana bende stres olurdum o kadar çocuğun sorumluluğunu alsam:))Ben hiç girmem o yüzden öyle işlere:))Bizde bir arkadaşla konuştuk bugün:)Hafta içi akşam gideriz dedik ama galiba popülerliği bitene kadar her daim kalabalık olacak:))

pelince dedi ki...

Sevilcim güzel olmuş,ama çok kalabalıktı.. bana çok anlamadım desem yeridir :)

Aygül aynen öyle sanırım,bir kaç ay sonra bu yoğunluk azalır.. akşam'da saat 19:00 da kapanıyor diye duydum,aklınızda olsun...

sihirlirloklava dedi ki...

Pelincim neyse ki kazasız belasız atlatmışsınız:))şimdi yeni diye çok yoğun,belki bir kaç aysonra daha rahat gezilebir...sevgiler

Esin dedi ki...

Pelin, hafta içi okullar ve öğrenciler ,hafta sonu insan kalabalığı bu turkuzoo ne zaman boş olur acaba ...
Sanırım yazın olur sadece,herkes güneyde ve okullar tatil :)))

lavantalimon dedi ki...

ah aha çocuklar için hep katlanılıyor. sonrada güzel birer anı olarak kalıyor. ben de yıllrca çok koşturudum. iyiki de yapmışım şimdi çocukalr nerde herkes kendi işnde ookulunda can sağlığı olsun
akvaryum çok güzel görünüyor
çocuklaraın not tutmasına ne gerek var o kalabalıkta zaten onlar kafay yazmışlardır unutmazlar:))
çok sevgiler

Cocukla Cocuk dedi ki...

Pelin cim biz de çok gitmek istiyoruz ama kalabalık çekilsin diye bekliyoruz, hala aynı demek ki. Harika görünüyor hayvan sever çocuklar için muhteşem bir yer. O kalabalıkta balıkların isimlerini not almaya çalışmak çocukları kötü etkilememiştir inşallah

rumma dedi ki...

Canım İstanbul kalabalık ve zor bir yer ama avantajları da var böyle..

Yalova da en fazla çocuk bahçesine gidersin.:)))

sevgiler

Özlem dedi ki...

İstanbula gittiğimizde ailecek biz de gidelim demiştik ama evden ön bir araştırma yapıp fiyatları öğrenince vazgeçtik. Yetişkin 4 kişi gitse 100 tl. Aracı olmayanlar yol parasını da eklerse...Hiç de makul bir fiyat değil. Umarım fiyatı düşürürler biraz.

Zeynep'le Tarifler dedi ki...

bende emreyi çok götürmek istiyorum, daha önce minik akvaryumlar gördü,çok sevdi fakat o gün bugündür balık yemiyor:((( yenilmez diyor ağlıyor,yiyene de kötü kötü bakıyor:(ters tepti bizde hayvan sevgisi:))) Bu yüzden biraz daha laftan anlamasını bekliyorum götürmek için:)))
öpüyorum pelinciğim.mutlu mutlu hafta sonları:)

Unknown dedi ki...

Ahhh istesemde gidemem.Manisa da yok böyle bir yer ama görmeyii çok isterdim.birdaha gidersen benim için gez olurmu ?

cansudere dedi ki...

ay çok güzel bende gitmeyi istiyorum. ama bunun içinde kalkıp nasıl gidecem saatlerce süren yolda:)sizlerden görüyoruz gezmiş gibı oluyoruz iykı varsınız sevgiler..

Karen Hanim dedi ki...

Resimler harika!

Unknown dedi ki...

Resimler süper ama hafta sonu olmasa da herkes aynı mantıkla hareket ettiğinden hafta içi de çok tenha olmayacaktır bir müddet beklemek gerek belki ilk hevesler bir giderilsin
Ama gerçekten kalabalıkta emanet çocuklara sahip olmak çok yorucu olmuştur eminim

Bir Dut Masalı - nUnU dedi ki...

:(
kalabalıkta çok zahmetli oluyor pelinciğim :((
ama yinede değer.

Özlem dedi ki...

Hep duyuyorum ama gitmedim hiç...ama bu kadar kalabalıksa, hiç bana göre değilmiş. Kalabalık beni acayip tutar çünkü. Artık bu güzel görüntülerle yetineceğim.
sevgiler

Zerrin Pasta Evi dedi ki...

Yeni açıldığı için okullardan rağbet görür. Rahat gezmek için bir süre daha geçmesi gerekir diye düşünüyorum Pelincim. Görsel olarak hem çocuklar hemde büyükler için çok güzel :))

Güzel bir hafta diliyorum.

ipek dedi ki...

Pelincim ben de ne zamandır istiyorum Gitmeyi ama her giden senin yorumunu yaptığı için biraz gözüm korkuyor. Hafta içi de, sonuda çoook kalabalık oluyormuş. Biraz durulsun ilk iş ben de gidicem :))

yildiz dedi ki...

Okul gezilerinde sorumlu veli olarak katilmanin ne demek oldugunu iyi bilirim.
Yorucu olsa da cok zevkli.
Sevgiyle ve dostca kal Pelin´cigim.

made in funda dedi ki...

bir öğretmen olarak seni o kadar iyi anlıyorum kii.işte ben hergün o ortamda stresten başımı tutatarak eve geliyorum...sessilik en iyi ilaç oluyor..ama resimler çok hoş.yine de güzel bir gezi olmuş...

Narince dedi ki...

Çok hoş, çocuklar için çok eğlenceli, öğretici, ama giriş ücretleri pahalı. Her çocuk gidemez ki, bence bazı okullar belirlenmeli, ücretsiz ya da indirimli fiyatlarla ziyaret edebilmeli burayı. Yazıktır, olan çocuklara oluyor, ne günahı var ki yavruların?

Mimosa Café dedi ki...

ben de çok merak ediyorum burayı en kısa zamanda gideceğim inşallah. bir arkadaşım oradaki balıkları besliyor :)