3 Şubat 2010 Çarşamba

Ucundan Azıcık

kuzular :)

Oldu da Bitti Maşallah , Nazar Değmez İnşallah :)

Özgür'ün tuvaletini yapmasında bir sorun olduğu için ,kar yağışlı ve soğuk bir günde çocukların ikisini birden sünnet ettirdik.Aslında çok ani bir karar olmadı ama yine de ikilem de kalmadık ta değil.Özellikle eşim ve ben sünneti, bir şölen haline dönüştürmeyi pek sevmiyor(duk),hastaneye gider kestirip eve döneriz diye düşünüyorduk ki ama bu iş hiç göründüğü gibi değilmiş :)

Özellikle aile büyükleri işin içine girince bir sürü talep oldu.Gerçi kar yağışının bol olduğu günlere denk geldiğimiz için gezi ve ziyaretlerin hepsi aksadı,artık havalar düzelince bir tur daha yapacağız sanırım.
Özgür'ün sünneti genel anestezi , Bora'nın sünneti lokal anestezi yöntemi ile yapıldı.

Çocukları sünnet ettirmeden önce bir sürü yerden adres ve telefon aldım,görüşmeler yaptım.Ama daha öncede kontrole gittiğimiz doktorumuza götürmeye karar verdik.

Ucundan Azıcık

Bora daha önce doktorla görüşürüp anlaştığı için içim çok rahattı,ama özgür bu konuya çok sıcak bakmadığı için,sadece kontrol amaçlı doktora gidiceğimizi söyledik.

26'sı sabahı erken saatte hastaneye giriş yaptık,çocuklar biraz çizgi film izledikten sonra doktor ve anestezi uzmanı gelip bizimle konuştu.

Ucundan Azıcık
Ucundan Azıcık

Özgür'ü soyup hazırlanmaya başladık ,damar yolu açılırken gayet sakindi,ama sedye'ye uzanıp asansöre binmemizle suratı düştü :( parmağından kan alınmasına ise çok kızdı... ameliyat kapısında uyutularak içeri alındı.

Ben iki kez sezeryan olmama rağmen o kadar korktum ve ağladım ki anlatam,allah kimseyi çocuğu ile imtihan etmesin.(hastane kapısında çocuğunu bekleyen tüm annelere de sabır ve şifa diliyorum)

Kar yağışı altında :)

Ben korku dolu gözlerle etrafa bakarken on dakika sonra doktorumuz Yusuf bey odamızı aradı ve özgürün işleminin tamamlandığını , Borayı hazırlamamı söyledi ... bu sefer beni asansöre almadılar :( ağlayıp moral bozuyorum diye .....boracığımı ameliyathaneye babası indirdi.

Ucundan Azıcık

Eşimde çok heyecanlıydı,kapılarda bekledi çocukları.Asansörün kapısı açıldığın da benim ufaklık yüz üstü dönmüş ve bana küstüğünü söylüyordu.Tabii ki etraftaki herkes bu duruma çok güldü...erkek kardeşim bir taraftan da özgürü konuşturmaya çalıştırırken,babam ise yaşlı gözlerle özgüre gülüp durdu...

özgür

Özgür yarım saat kadar pansumanımı çıkartın ,beni hemen eve götürün diye ağlayıp durdu... Ben Özgür'le uğraşırken kapı açıldı ve Boracığım içeri girdi... Özgür abisini de aynı şekilde görünce biraz sakinleşti :)

Özgür'ün eline damar yolu açılırken, hemşireler bak sana kelebek takacağız demişlerdi,ameliyat çıkışı özgür " ben kelebek istemiyorum,ben ameliyat önlüğünü istemiyorum,nefret ediyorum bu hastaneden " diye ağlamayı uzun bir süre sürdürdü.

Hastaneden çok hızlı bir şekilde ayrılmak istemediğimizi söyledik ve bir saat sonra çorba ve hoşafları odamıza geldi.. yemeklerini yedikten hemen sonra özgür ilk çişini hastanede yaptı :)

çok hızlı bir şekilde de çıkış işlemlerimizi tamamlayıp hastaneden ayrıldık..

Doktorumuz her gün yarım tüp kadar terramycin sürmemizi söyledi,antibiyotik ve ağrı kesicimizi vererek bizi eve yolladı.

Eve gelir gelmez özgür üzerini hemen giymek istediğini söyledi :).... pipisi yarım saat bile açık kalmadı,hemen külodunu ve eşofmanını giydi.Ama bora çok daha tedirgin ve korku doluydu.

Hastane odasında hediyelerini açmış olmalarına rağmen,acıları daha çok taze olduğu için mızmızlanmaları bir iki saat sürdü,bu yüzden hemen hamburger ve film siparişi verdik :)

Olduda Bitti Maşallah :)

Bora eve geldikten bir saat sonra kadar, ağlamaya ve sancılanmaya başladı.Hemen doktoru aradık VE bunun normal olduğunu,çok ağrısı olursa ilacın dozunu biraz arttırmamızı söyledi.Özgür ise pijamalı gayet rahattı ,sanki sünnet olan bir başkasıydı,bilgisayar başına oturup oyun bile oynadı.

Biz o kadar şaşkındık ki bir sürü sünnet hikayesi okudum ama bu kadarını hiç duymamıştım.
Hani hep söylerler ya iki gün yatak üçüncü gün deniz diye,ama özgür sanki direk deniz aşamasındaydı :))

Oldu da Bitti Maşallah :)

Öğleden sonra yarım saat ağrım var diye sızlandı ama ne kilodunu çıkarttı,ne de pijamasını.Bora daha çok korkuyordu,iki gün bacakları biraz ayrık şekilde yürüdü ,ama ikiside tahmin ettiğimden inanılmaz cesaretli ve korkusuz çıktılar.

Çocuklar böyle olduğu içinde hemen mevlüt okutmaya karar verdik,geçtiğimiz pazar günü de duasını yaptık.Çocukların 4 gün önce sünnet olduğuna kimse inanamadı (kocaman maşallah ) :) Biz atlattık darısı tüm yakışıklıların başına,çok büyük bir yük omuzlarımdan kalktı diyebilirim.

Olduda Bitti Maşallah :)

Birazda hazırlıklardan bahsetmek istiyorum,sünnet hazırlığında olanlara rehber olabilir diye düşünüyorum.Tüm fiyatları elimden geldiğince yazmaya ve adresleri vermeye çalışacağım.
Sünnet için fiyatlar değişiyor ; anlaştığımız fiyat... lokal : 250 TL.Genel anestezi : 500 TL.
Öncelikle ilk alışveriş sünnet kıyafeti oldu.Aslında eşim ve ben de sünnet kıyafeti istemiyorduk,güzel bir kumaş pantolon ve gömlekle bu işi tamamlamak isterken aile büyüklerini kıramadık.Bir sürü yer dolaştık,sünnet kıyafetleri kadıköyde bir çok mağazada 150 TL. ve 300 TL. arasında değişiklik gösterdiğini gördük.

Sünnet kıyafetinde en çok para pelerine gidiyormuş , daha tüylü ve işlemeli bir pelerin isterseniz fiyat artıkça artıyor.Ben bir arkadaşım tavsiyesi üzerine Kartal'da ki " Basket Bebe 'den çocukların sünnet kıyafetlerinin tanesini 69 TL. ye aldım. İyiki çok pahallı bir şey almamışım,özgür sadece bir kez giydi ve bir daha üzerine giydiremedik..Ne diller döktük anlatamam,Bora'da pek sevmedi,sadece bir kaç tane fotoğraf çektirebilmek için giydi.
Henüz stüdyo fotoğrafları da çekilmedi,bakalım o zaman nasıl kandırıcaz :)

Sünnet ayakkabıları malum kösele ayakkabı oluyor,ama bu mevsimde ayakkabı bulmakta çok zorlandık,zaten boranın ayak numarası 35-36 numara olunca ,siyah ayakkabı ve bot almak en iyi çözüm oldu bizim için :)

Doktorumuz sünnet için özel ne pijama ne de sünnet külodu kesinlikle istemediğini ,ertesini gün iç çamaşırlarını giymeleri gerektiğini söyledi.Sünnet sonrası alışma süresi çok daha rahat olsun diye böyle düşünüyormuş.Benim çocuklar zaten süper şekilde iç çamaşırına geçiş yaptılar. pipilerini açık görmek bile neredeyse imkansızdı :)O yüzden ne külot masrafı ne de başka bir şey masrafı olmadı.İç çamaşırları ile 5 gün boyunca dolaştılar ve şu anda evin içine koşarak oyun oynuyorlar...

Sünnet şekerlerini ise Kadıköydeki efes çarşısından inci design mağazasından satın aldık.Sünnet şekerlerini magnetli biblo olarak seçtik,badem şekeri istemediğimiz için içerisine nazar boncuklu çikolata alıp özel olarak onları koydurduk..
Sünnet şekerlerinin tanesi 1.50 TL. Çikolatanın kilosu 60 TL. ye satın aldık.
Sünnet sepetini satın alırsanız 30 TL. Kiralarsanız 15 TL.(Biz geri götürmedik )

Sünnet sepeti fotoğrafı burada
Sünnet şekeri fotoğrafı
burada

Sünnet yatağı içinde ,on yıldır kullanılmayı bekleyen çeyizlik takımlarımı çıkartım , kendi gelin yatağımda bile kullanmamıştım..... çocuklar için benim yatağımı süslemeyi daha uygun bulduğum için çeyizim en sonunda bir işe yaradı :)

Odayı süslemek içinde tuhafiye'ciler de sünnet süsleri satılıyor ,ben 10 TL. aldım. Odayı bir güzel süsledik.
Oldu da Bitti Maşallah :)

Nazar boncuklu balonlar ise zaten her yerde satılıyor,ben onlara ek olarak ozalitci 'ye giderek bir kaç nazar boncuklu yazı tasarladım.Evin kapılarına ve duvarlarına hazırladığım yazıları astım,herkes tarafından çok beğenildi.

Giriş kapısının süsünü,karşımızdaki çiçekçi ile pazarlık yaparak :) 20 TL.ye yaptırdım. ( vaktiniz ve zamanınız varsa 5 metre tül alarak daha güzellerini kendinizde hazırlayabilirsiniz)

Kapı süsü fotoğrafı burada

Mevlüt yemeği içinde yine bir şirketle anlaştık.Titizoğlu'ndan 50 kişilik yemek söyledik.Evin içinde çocukların hepsi dahil olmak üzere 37 kişi vardı,ama 50 kişilik yemek ancak yetti :) o kadar beğenildi ki ,isteyenelere tekrar tekrar dolduruldu.Baklava ev baklavası olduğu içinde çok beğenildi.Bir kutu hediye gelen baklava içinde firma yetkililerine tekrar teşekkür ediyorum.
Et,pilav,baklava,ayran,kağıt tabak ve çatal hepsi onlara aitti.

Catering şirketi : Titizoğlu
0216 452 52 63

Hiç ortalık dağılmadan ve kirlenmeden misafirlerimi ağırlayabildiğime çok sevindim.Bir çok dostumuzu da malesef yer darlığından davet edemedik ....

Mevlüt yemeği

Şimdiden sünnet olucak çocuklara ve ailelere kolay gelsin diyorum,darısı tüm olmayan erkek çocuklarının başına :)

Not:Fotoğrafların daha fazlası
burada


76 yorum:

boncuk mutfakta dedi ki...

Canım, ben de nerelerdesin diye merak ediyordum.Meğer ne çok telaşın varmış.
Herşey çok güzel olmuş ,açıklamalı anlatımın da çok iyi.
Gelmiş geçmiş olsun.Allah sağlıkla mürvetlerini göstersin.

İLKAY dedi ki...

Geçmiş olsun canım...

Eya dedi ki...

Pelincigim, valla okurken bile yoruldum kimbilir sen ne kadar yoruldun? gecmisler olsun, allah dügünlerini de göstersin sana insallah, sevgilerimle

zehra

Zeynep dedi ki...

ah canım ya çok zor bir işi halletmişsiniz:)))çok geçmişler olsun.ben büyüyünce zor olur diye düşünüp,korkup emre 7 aylıkken kestirmiştim...ağla ağla mahvolmuştum:( çok zor valla çok iyi anlıyorum seni:)oldu da bitti maaşallah:) çok geçmişler olsun canım çoook.
organizasyonu da çok iyi ayarlamışsın tebrik ederim valla:)
öpüyorum canımmmm

NarincE dedi ki...

Ameliyathane kapısında beklemeyi iyi bilirim. Oğlum iki kere ameliyat oldu. İlkinde hem genizeti alındı, hem kulaklarına tüp takıldı. Babası kalpten gideceğini sandı. Kırk dakka geçmek bilmedi. Fakat bir yıl sonra tüpleri attı ve tekrar ameliyatla takıldı. Beş yıldır duruyor tüpleri, bir daha aynı ameliyatı düşünemiyoruz. Deniz yasak, banyo çok zor. Neyse, siz de güzelce atlatmışsınız bu telaşeyi, geçmişler olsun, darısı bizim başımıza.

Cake Life Behiye dedi ki...

O sedyedeki fotoğraf beni bitirdi nasıl da dudaklarını büzmüş gözlerim doldu o fotoğrafta.. ben nasıl dayanacağım bakalım..
Detatlarıyla ne güzel anlatmışsınız..
Geçmiş olsun..ALLAH güzel sağlıklı ömürler nasip etsin..

tub@ dedi ki...

Canım geçmiş olsun ve hayırlı olsun :)

PAPATYA PRENSES dedi ki...

Herşey harika geçmiş. Maşallah yavrulara da sana da :)
Rabbim sağlıklı sıhhatli bir ömür nasip etsin inşallah.

Süslemeye de bayıldımm..

Ayşe dedi ki...

bu kadar zamandir neden yazmiyor diye merak ediyordum, meger ciddi islere girisilmis... Neyse cok sukur, cok zorlanmadan bitmis...

Ozgurun o sedyedeki bakisina icim bitti annesi... Artik kus degil dimi sana?

Sanirim oglum olursa dogar dogmaz yaptiricam ben sunneti... :( Sen yine iyi dayanmissin, ben dayanamazdim heralde...

Hadi tebrik ederim, darisi diger murruvetlerinin basina artik...

pelince dedi ki...

Gonca çok teşekkür ederim..

İlkay teşekkür ederim..

Zehra sorma,atlattık çok şükür :)

behiye teşekkür ediyorum..

zeynepcim en iyisini yapmışsınız,bende çok istemiştim ama becerememiştim.. en güzeli doğar doğmazmış...

papatyam çok sağol..

tuba teşekkürler..

ayşe sorma ya,bu soğuk günlerde olucak iş değildi bizimki ama,çıkarttık aradan :) çok teşekkür ederim... kuş artık büyüdü sanırım :)

Doyumluk.... dedi ki...

Pelinciğim, bende seni merak ediyordum.Meğer senin önemli işlerin varmış.Geçmiş olsun arkadaşım.Allah damatlıklarını göstersin.Bende yazın bu telaşları atlatmıştım.Okurken seni çok iyi anladım.Tekrar geçmiş olsun.sevgiler....

Kendimce dedi ki...

Yazını okurken ve resimlere bakarken çok gerilere gittim inanki aynı sebepten aynı şekilde bir sünnet yapmıştık bizde odayı görünce bizim oda aklıma geldi çocukların tepkiside aynıydı.Çok geçmiş olsun Allah damatlıklarını da göstersin

FİLİZ'CE LEZZETLER dedi ki...

Cnm öncelikle tebrikler,sonrada geçmiş olsun,gerçi geçmiş gitmiş de artık adet yerini bulsun diye yazıyorum:)),Herşey çok güzel olmuş resimlerden de anlaşıldığı üzere..Seninkiler erkekliğe ilk adımlarını hayırlısıyla attılar,Allah mürüvvetlerinide göstersin inşallah,verdiğin fikirler için de teşekkürler,malum benimki de olacak..sevgiyle kal..

Aygül dedi ki...

Pelincim Rabbim hayrlı uğurlu etsin.İnş damatlıklarınıda görürsünüz.Özgürün o haline hiç kıyamam.Ağlattı beni:(Maşallah 41 kere hemde.Ne güzel hemen kalkmışlar.Darısı bize.

Pembe Tatlar dedi ki...

Canım hayırlı olsun....

Düşlerimin İNCİSİ dedi ki...

pelincim olmuş bitmiş maşallah allah bütün mürvetlerini görmeyi nasip etsin boraya ve özgüre geçmişler olsun ne güzel çabucak iyileşmişler tabiki sana ve eşinede geçmiş olsun diyorum yükü atmışsınız üstünüzden sevgilerimle

IŞILCA TATLAR dedi ki...

Pelin'ciğim,
Çok geçmişler olsun, çok şükür ki herşey yolunda gitmiş.
Heyecanlanmış, yorulmuşsun ama bunlara değmiş. Ellerine sağlık canım.
Allah damatlıklarını da göstersin.
Özgür ve Bora'yı tebrik eder sevgilerimi gönderirim.

mis kokulu lezzetler dedi ki...

Pelin Hanım Allah damatlıklarını göstersin.Allahtan kızım var ben böyle ameliyatlara gelemezdim.Şimdi bile okurken yüreğim daraldı.Allah başka sıkıntılarını göstermesin.İzmirden sevgiler.Mine

şeker pasta dedi ki...

Pelincim Allah evliliklerini de görmeyi nasip etsin İşallah... Bu arada verdiğin detaylı bilgiler için çok teşekkürler, Seneye bize de gerekli olacak :))

Kevser dedi ki...

Canim,
öncelikle cok gecmis olsun diyorum ve Allah damatliklarini da göstersin.

O malum fotolari görünce bende hemen kendimi senin yerine koydum, mutlaka bende cok aglardim, neyse sen hepsini hayirlisiyla saglikli bir sekilde atlattin. Artik darisi basimiza bakalim bizler neler yasayacagiz?

Hastane sonrasi McDonald's ziyafeti de yakismis cesur erkeklerine, onlarada ve ayrica diger ikramlar icinde sizlerede afiyetler olsun.

Blogcu bulusmasinda kim kimmis diye sormustun bana, ben resimlerin üzerine henüz yazi yazmayi ögrenemedim ama Ayse arkadasimin blogunda herkes isimli olarak görülüyor. Hani Ikizlerinannesi Ayse diye geciyor oranin üzerine tikla bana bir daha gelince. Ama beni merak ettiysen, grup fotosunda sol taraftaki eflatun bluzlu tombik hatun benim:))

Sizlere tekrar gecmis olsun ve kocaman öpüyorum seni ve cesur yüreklilerini.

MUTFAKISTAN dedi ki...

PELINCIGIM GECMIS OLSUN NE MUTLU ILK MURVETINIZI GORDUNUZ DAMATLIKLARINI GORUN INSALLAH
COCUKLAR DOGDUGUNDA SUNNET OLSAYDI KESKE NASIL KORKMUSLAR BELLI ASLINDA ANNE BABA DAHA HEYECANLI OLUYOR...SEVGILER

Adsız dedi ki...

Pelincim,hayırlı uğurlu olsun. Çok çok geçmişler olsun. Sorunsuz atlatmışsınız. Çok sevindim.

Ne kadar güzel,etkileyici anlatmışsın.Yaşarken çok zor belki ama ne de güzel hatıralar olmuş. Abi kardeş ikisi birarada olması da ayrı güzel. Özgür'ün,Bora'nın fotoğrafları ayrı ayrı çok güzel. Hastane fotolarına insanın içi gidiyor. Kıyamıyor.

Seni de kutluyorum. Anne olarak çocukların için herşeyi düşünmüş çok da güzel hazırlanmışsın.Herşey dört dörtlük. İkisini de çok öpüyorum,hepinize maşallah :)) GAMZE

aslı'nın mutfağı dedi ki...

Pelin'cim tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun canım.. Gerçekten büyük koşturmaca olmuş, eminim sen de yorulmuşsundur.. Allah damatlıklarını da göstersin inşallah canım.. Oğluşlarına da nazar değmesin, çok tatlılar :)

İREMİM dedi ki...

ÖNCELİKLE GELMİŞ GEÇMİŞ OLSUN... BEN YENİ ÜYE OLDUM.YAZINIZI RASTGELE OKUDUM VE ÇOK BEĞENDİM.TEBRİKLER YAPTIĞINIZ TARİFLER HEPSİ BİR HARİKA .....HAYATINIZDA BAŞARILAR VE MUTLULUKLAR........ESİN.

http://www.lezzetibol.com dedi ki...

Canı yazını okurken inanılmaz duygulandım ve ağladım. özellikle tedirgin ve üzgün hallerin beni bir oğlan annesi olarak çok etkiledi. Ne güzel bir anda aldığınız bir kararla sünnet telaşınızı kaldırmışsınız. Darısı bizimde başımıza. Egemenin canı çok tatlı. Şu anda 5 yaşında. Biz nasıl yaşarız bilemiyorum ve vereceği tepkiden dolayı çok korkuyorum. Keşke doğduğu an yaptırsaymışım diyorum. Şimdi içimde büyüyen bir korku. Allahım bize de sizin gibi sağlıklı atlatmayı nasip etsin.
Canım hayırlı ve uğurlu olsun.
Alah askerliklerini ve damatlıklarını da göstersin.
Kucak dolusu sevgiler

esin ve ömer dedi ki...

ÇOk geçmiş olsun pelincim,Allah düğünlerini görmeyi de nasip etsin.Yorulmuşsun ama güzelde olmuş.Darısı başıma ama çoook ilerde :)

fikriye dedi ki...

çok çok geçmişler vede kocaman maşallahhhhhh Allah düğünlerini de göstersin inşallah canımmm verdiğin tiyolar işime çok yarıyacak önümüzdeki sene sevgilerimle canım

kalpkurabiye dedi ki...

pelinciğim yorgunluğunun farkındayım canım allahım damatlıklarını da göstersin inşallah.. öyle derler :)) soğukta daha zor olmuştur.. 2003 senesinde kardeşimi sünnet ettirmiştik bizde beykoz medicalde:)) ben ozamn 16 yaşımda ve hiçbişiyden anlamadığım için daha çok yorulmuştum yemeği hocası,mevlüdü veya düğünü yatağı pansumanı zor.. allah herkese kolaylıklar versinn..

Burcu dedi ki...

herşeyi organize bir şekilde bir çırpıda halletmişsiniz, tebrik ederim

Eylem dedi ki...

çok geçmiş olsun pelin.Allah hepimize çocuklarmızın mürüvetlerini,bğyğk adam olduklarını,mutlu olduklarını..... göstersin.

Betül KÖROĞLU dedi ki...

Canım çok geçmiş olsun atlattın ne güzel..
Darısı bizim başımıza artık.

Allah mürvetlerinide görmeyi nasip eder inşallah sağlıkla.

sevgiler öpüyorum..

Pırıltılı cadı dedi ki...

hadı hayırlı olsun, ne guzel bır sunet dugunu, tonenı mevlutu olmus:)

M@hPéRÎ dedi ki...

ayy cnm çok güzel fotoğraflar :) çok geçmiş olsun delikanlılara..darısı düğünlerine inşallah..ömür boyu aile hep böyle bir arada olsun mutlulukla..

neslihan dedi ki...

Pelin'ciğim hayırlı olsun canım.Allah tüm mürvetlerini göstersin.zor bir süreç olmuş ama üstesinden ne güzel gelmişsiniz.sevgilerimle....

pelince dedi ki...

Arkadaşlar güzel mesalarınız için çok teşekkür ediyorum. darısı tüm yakışıklıların başına..

yardımcı olacağım bir konu olursa ,adresimi biliyorsunuz :)

Flame dedi ki...

Pelincim gözlerim doldu okurken.. Sebebi belli.. Bu yaz kısmet olursa bizde Alper'i sünnet ettireceğiz.. Acayip heyecanlıyım.. Yol gösterdi, fikir verdi bu yazı bana.. Herşey çok güzel görünüyor.. Darısı başıma..

Geçmiş olsun..
Hayırlı olsun..
Allah büyük mürvetlerini de göstersinnn..

kizilciksurubu dedi ki...

Pelin'cim cok gecmis olsun. Allah damatliklarini da hayirlisiyla göstersin insallah. Benim ufak oglum sünnet oldugunda ben evde kalmistim ve kesildikten sonra beni telefonla aradiklarinda yavrucugum yarim yamalak "anne, anne aciyo aciyo dokto kesti" demisti:). Senin yazini okuyunca o günler gözümün önüne geldi.
Kisin zamansiz olmus biraz ama yine de herseyiyle dört dörtlük olmus...
Cocuklarin cabuk iyilesmesi de cok iyi.
Sevgilerimle..

Benden Bizden dedi ki...

Pelin, hayirli olsun ve gecmis olsun. Cok basarili bir organizasyon olmus, ellerinize saglik!
Sevgiler

pelince dedi ki...

Gamzecim canım yine çok naziksin,sen çok başkasın zaten... güzel yanaklarından öpüyorum.. çok teşekkür ediyorum... foruma uğrayacağım bugün :)

Müge dedi ki...

Pelinciğim;
Çok çok geçmiş olsun, Allah damatlıklarınıda göstermek nasip etsin.
Ne kadar güzel bir dosya hazırlamışsın, hem kendine anı hemde okuyanlar için harika bir rehber.
Çevremde sünnet organizasyonu yapanlar olursa direk senin bloguna yönlendireceğim.
Tekrar tebrikler.


Not: Karaca Marifetli set etkinliği için sana ulaşmaya çalıştım, defalarca mail attım, yorum yazdım ama sanırım sünnet telaşından bakamadın :(
Sağlık olsun diyelim, bir sonraki etkinlikte insallah iletişime geceriz.

Sevgiler canım.

pelince dedi ki...

Mügecim inan mesajlarını görmedim,hangi adrese mail attın.görsem mutlaka sana geri dönüş yapardım...çünkü başka davet mailleride aldım,onlara hemen cevap verdim.. şimdi tekrar postlarıma bakıyorum..

bir başka toplantıda buluşuruz inşallah... hatırlaman bile yeter,öpüyorum...

ab-ı hayat dedi ki...

Merhaba,


Çok geçmiş olsun,her şey çok güzel düşünülüp hazırlanmış.Çocukların çok şanslılar.Ayrıntıları vermende iyi olmuş ihtiyacı olanlar için...

Minik adamlara sevgilerimi gönderiyorum...

derya dedi ki...

Canım benim 41 kere maşallah paşala
ra çokta yakışıklı olmuşlar.Rabbim
damatlıklarını göstersin inşallah.
Sende benim gibi 2 gelin alıcan Rab
bim hayırlılarıyla karşılaştırsın hepimizi.Kocaman öpüyorum...

birdutmasali dedi ki...

sevgili pelinciğim
en güzel günlerinide görmen dileklerimle
çok çok geçmişler olsun canım..
delikanlıların tatlı yanaklarından öpüyorum. sevgiler.

Hülya dedi ki...

Pelin'ciğim geçmiş olsun ,olmuş da bitmiş maşallah...
Darısı damatlıklarına yakışıklıların..
Sevgiler

aylin dedi ki...

pelincim canım çok geçmiş olsun allah sizlere damatlıklarınıda göstersin:)yazın çok çok güzeldi ilerisi için çok güzel birer anı kalacak sende çok yorulmuşsundur bol bol dinlen:)

DUSBAHCESI dedi ki...

Gercekten cok merak etmeye baslamistim seni. Cok sukur bir sorun yok:)
Masallah! Gecmis olsun diyeyim. Simdi sira askerlikte:) neyseki o zamana daha cok var.

ayşegül mutfakta dedi ki...

AAA ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN OLMUŞTA BİTMİŞ MAŞALLAH AH AH ŞEKERİM BİLİRİM BİZ 4 AYLIKKEN YAPTIRMIŞTIK BULUTU BELKİ HATIRLARSIN FORUMDAN PAYLAŞMIŞŞIMDIR AMELİYATHANE KAPISINA KADAR KUCAĞIMDA GÖTÜRDÜM SONRA AĞLAYA AĞLAYA GERİ GELDİ İÇİM GİTMİŞTİ AMA ERTESİ GÜNÜ HERŞEY NORMALE DÖNMÜŞTÜ YÜZÜSÜTÜ ÇOK RAHAT SÜRÜNÜYORDU :) FOTOLAR ÇOK GÜZEL SÖMESTR DA İYİ BİR HAMLE OLMUŞ :)

defneylebirlikte dedi ki...

canım Allah Düğünlerini askere gittiği günleri görmeyi de nasip eder inşallah.herşeyi çok güzel anlatmışsın.çocukları da kutluyorum,öpüyorum yanaklarından...

Yelda dedi ki...

Geçmiş olsun diyorum
Daha nice güzel günlerini görün inşallah
Sevgiler

egeli dedi ki...

MÜBAREK OLSUN PELİNCİM.
ALLAH DAMATLIKLARINIDA GÖSTERSİN İNŞALLAH CANIM,GEÇMİŞ OLSUN.

Zehra Gürgen dedi ki...

Canım çok geçmiş olsun. Allah daha nice güzel ve özel ginlerini göstersin. Maaşallah delikanlılara !!!

pelince dedi ki...

Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum...

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

biraz geç gördüm kusura bakma
çok çok geçmiş olsun..
maşallah onlara çabucak atlatıp ayaklanmışlar :)

RENKLİ KURABİYELER- ZÜLBİYE dedi ki...

pelin ablacım çok geçmiş olsun Allah damatlıklarını göstersin.
Sevgilerimle,

ümmühan yM dedi ki...

geçmiş olsun canm allah mübarek eylesin

Mutfak Havlusu dedi ki...

Ufaklıklara çok çok geçmiş olsun,Allah hayırlı uğurlu eylesin.Tabiki klasik deyimle damatlıklarınıda göresiniz:)

Keskinli,Ikizlerinannesi dedi ki...

peincim hem gecmis olsun hem gözün aydin rabbim damatliklarinida gösterir insallah her sey sahane sevgiler

o güzel dileklerin icinde cok tesekkür ederim sevgiler

atesböcegi dedi ki...

Tebrikler canim hayirli olsun. ALLAH insallah damatliklarinida gösterir. Baya telase atlatmissin. Ayrintili paylasman icin tesekkürler. Malum yakinda bizimde basimizdan gececek.
sevgiler canim...

sümeyye dedi ki...

maşallah! inşallah damatlıklarını da görürsün pelin abla :)
bu arada anne oğul fotoğraf süüper..fotoğrafların hepsi güzel gerçi ! geçmiş olsun.. ellerine sağlık!

GeCe dedi ki...

allah damatlıklarını da göstersin geçmiş olsun acele oldu belki ama kesn bir ilki gerçekleştirdiniz karda sünnet unutulmaz bir anı olacak

Damak Tadı dedi ki...

Çok güzel günlerini görmen dileğiyle canım..Hem hayırlı olsun,hemde çok geçmiş olsun..


Sevgilerle..

Cocukla Cocuk dedi ki...

Pelin'cim ne güzel anlatmışsın sünnet hikayelerini. Maşllah Özgür'e ve Bora'ya, hemencecik iyileşmişler. aileler tören faslını seviyorlar sizinki de çok güzel olmuş.
Bir yük kalkmıştır üzerinden seninde, sevgiler.

Crebro dedi ki...

Size de delikanlılara da geçmiş olsun. Birlikte çok güzel çıkmışsınız fotoğraflarda.

akasyakokusu dedi ki...

Aaaaa:)) kocaman bir aaa daha:))
canım benim az evvel mailini gördüm..İyiki sayfana bakayım dedim..
İnan ben çok yoğundum gelen giden ,malum çocuklar evdeydi..Dersane kampları vardı ilk hafta gittiler sonrada gitmek istemediler..
Şimdide pcyi büyük oğlan için açmıştım birkaç dakika bakmak istedim...Önce tebrik ederim teyzoşlarımı..Kocaman öper Allah c.c. damatlıklarınıda göstersin derim..amin.. amin..
Bana gelince galiba haklısın ben çok tembelleştim..Adana bana yaramadı sanki..Ne elişi nede evişi yapasım var..Blogtan zaten uzaklaştım..Neyse ! birazdaha zaman geçsin yazmaya başlarım belki...Kendine çok iyi bak herkese selam gönderiyorum..Öptüm..

Adsız dedi ki...

her iki oglusuna da kocaman masallah diyorum

cok cok gecmisler olsun...

www.yenitadlar.blogcu.com

Düğme Bay'la BinbirçeşniHayat dedi ki...

ayyy erkek çocukların birde bu telaşesi var değilmi:( bende bu sene düşünüyordum ama olmadı:(
nekadra yalın ve net anlatmışsın..masallah dıyorum ıkısınede:))

SMİLENA dedi ki...

ay bizim zuzucuklar sünnet mi olmuş.41 kere maşallah.pelincim aferin sana.ne cesaret valla .ben hala cesaretlenip kestiremiyorum.herşey çok güzel olmuş.nasıl da güzel anlatmışsın.arkadaşım inan gözyaşlarına ortak oldum.bende senin gibi kesin çok ağlarım.
hele o beklemeyi bilirim.....
allah kabul etsin.çok iyi ettiniz.sorun olunca fazla bekletmeye gerek yok zaten.darısı bizim başımıza...resimlere d bayıldım hele o uyurken çekilen resim eh bir de seni gördüm.harika görünüyorsun...

Pelin dedi ki...

Pelinciğim,

Tatlı telaşlarla dolu ve zor günler geçirmişsin. Özgür'ün dudaklarını büktüğü resim beni çok etkiledi. Senin için çok zor olmalı. Çok çok geçmiş olsun ama herşey çok güzel olmuş. Damat oldukları günü de görmeniz dileğiyle. Kocaman sevgilerimi gönderiyorum delikanlılara.
Öpüyorum

meliha dedi ki...

Canım bugün gördüm.senin paşalar sünnet olmuşlar.hayırlı,uğurlu olsun.darısı benim oğullarımın başına ALLAH mürvetlerinide gösterir inşallah yakışıklıların
öpüyorum.

Hatice dedi ki...

hayırlı olsun Pelin, biz de yaza düşünüyoruz nasipse, faydalı bilgiler paylaşmışsın.
Ayrıca kim demiş kışın sünnet olmaz diye:)) Üstelik karlar altında, hoş bir hatıra olmuştur size:)
geçmişler olsun, sevgiler...

:)den dedi ki...

Pelin'ciğim bir sünnet merasimi ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Ne hoş yazmışsın ve de fotoğraflamışsın herşeyi. Çocuklarını sünnet ettirmeyi düşünen ailelere çok yardımcı olacağına eminim. Sadece yeme-içmenin ötesinde, hayata dair ince ayrıntıları da gülümseyerek okuduğumdan sanıyorum, blogunu çok seviyorum. Oğluşları öpüyorum yanaklarından izninle annesi :)
Sevgiler...

yesim dedi ki...

Pelincim hayırlı olsun canım
Darısı bize. Fotolar harika. Çok çok Geçmiş olsun Sevgiler...
http://yesimceyemek.blogcu.com/

PASTA PERİSİ SERAP www.pastaperisi.net dedi ki...

pelincim inan yeni gördüm ..şaşırdım ilk gördüğümde ama çok sevindim. herey yolunda gitmiş. çabucakta toparlanmışlar maşallah... darısı bizimkinin başına :)

Her Gune Bir Guzellik dedi ki...

Masallah ogluslariniz cok tatlilar. Bir kac ay olmus gerci sunnet olali ama ben tabi yeni goruyorum:) Dayanmak gercekten cok zor oluyor. Benim de kizimin geniz eti alinmisti ve o hastanenin koridorlarini aglaya aglaya kac kez dolandim ameliyattan cikana kadar bilemiyorum. Benim de iki tane oglum var. Ikisini de dogar dogmaz, daha bir gunluk bile degillerken sunnet ettirdik. Dogumdan sonra eve donmeden yani. O zaman da aglamistim bitene kadar ama cok rahat olmustu. Cok cabuk iyilesmislerdi. Biz ailelerimizden uzak oldugumuz icin boyle kendi kafamiza gore hareket edebildik tabi:) Beraber olsak boyle kolayca bu isten kurtulmak mumkun olmazdi eminim. Ama boyle organize ederek, sevdiklerinizle birlikte olmasi da eminim ayri bir guzel olmustur. Biz de bundan mahrum kaldik ama her istedigimiz birarada olmuyor ne yazik ki.. Allah dugunlerini de gormenizi nasip etsin. Dugunlerini de birlikte, zevkle organize edersiniz insallah.
Sevgiler
Gulden

sibel dedi ki...

Merhaba Pelin Hnm, bende oğlum için araştırma yapıyordum.Elinize sağlık, yazınız çok faydalı oldu