18 Temmuz 2011 Pazartesi

Algida Max ile " Hareket Var "

Algida

İki hafta önce Algida'dan şahane bir paket geldi,çocukları sevindiren en güzel kargo paketiydi.İçi max dondurma çeşitleriyle doluydu.

Hareket var etkinliği için çocukları yaz tatilinde de harekete geçirmek,onların spordan uzak kalmamalarını hatırlatıyordu.

Bora ve Özgür hareketleri severek yapıyorlar,tüm çocukları harekete geçirmek bizim elimizde.

Basın Bülteni:

Sokaklarda yakan top, ebelemece oynadığımız, enerjimiz bitine kadar koştuğumuz, okula yürüyerek gittiğimiz çocukluk günlerimizi hepimiz yüzümüzde gülümsemeyle hatırlarız. Günümüzde ise çocuklarımız modern yaşamın koşullarında bilgisayar, televizyon ile büyüyor, okula servisle gidiyor, bahçede ve parkta bizim oynadığımız günlerdeki gibi ne yazık ki oynayamıyor. Algida Max olarak yaptığımız araştırmalarda da günümüz çocuklarının bizden çok daha az hareket ettiğini üzülerek gördük. Hareketsizliğe değişen beslenme alışkanlıkları da eklenince, bizlerin çocukluğumuzdan daha farklı bir nesil yetiştiğini söyleyebiliriz.

Ancak bunu değiştirmek, çocuklarımızın hayatına hareket katmak, daha sağlıklı olmaları için onları teşvik etmek, onları harekete ve sağlıklı besinlere yönlendirmek bizlerin elinde.

Türkiye’de 1990 yılından bu yana çocukların hayatında olan Algida Max olarak, üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirmek üzere yola çıktık. Çocuklarımızın hareketsizlik sorunu ile mücadele etmek ve hareket etmenin sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olduğu bilincini onlara aşılamak amacıyla “Okulda Hareket Var” projesini hayata geçirdik. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle okullarda yürüttüğümüz “Okulda Hareket Var” projesi ile 2009 yılından bu yana 230 bin çocuğu harekete çağırdık. Bu yıl Antalya’daki okullarla birlikte, bu sayıyı 280 bine çıkardık. Çocukların çok sevdiği bir marka olarak bizim için, binlerce çocuğa ulaşmak ve çocukların hayatında hareketin yaşam tarzı haline geldiğini görmekten daha büyük bir mutluluk olamaz.

Türkiye’nin her ilindeki çocuklarımızı harekete çağırmak hedefiyle projemizin kapsamını genişlettik. Sadece okulda değil, artık evlerde de “hareket var” diyoruz. “Hareket Var” ile çocukları evde televizyon ve bilgisayar karşısında harekete çağırıyor, www.hareketvar.com sitemizde ve televizyonda yayınlanacak video kliplerle, çocuklara evde egzersiz yaptırıyoruz.

Egzersiz videolarında çocuklara gösterdiğimiz hareketleri, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Emre Erol’un desteğiyle hazırladık. Çocukların kişisel gelişimine yardımcı olan 100 hareketin, çocukların
sağlıklı bedensel gelişimlerine destek olacağına inanıyoruz. Uzmanımız Prof. Dr. Emre Erol, konuyla ilgili bakın neler söylüyor: “Özellikle 7 – 11 yaş arası çocuklarda hızlı uzamadan kaynaklanan denge ve koordinasyon problemleri yaşanabiliyor. Hareket Var projesi kapsamında gösterdiğimiz hareketlerle, bu sorunları en aza indirerek, çocukların dengelerini daha iyi kurmalarına katkı sağlanacağı gibi oyun oynama, günlük fiziksel aktiviteler veya spor faaliyetlerinde verimleri de artacaktır.”

Projemizde çocuklarımızın çok sevdiği bir isim de bizlere destek veriyor. Milli basketbolcu Kerem Tunçeri, hareketin çocukların sosyal ve sportif hayatına katkılarından bahsederek çocuklara yol gösteriyor ve şöyle diyor: “Hareket, sağlıklı ve sportif bir yaşamın olmazsa olmazı. Geleceğinize en önemli yatırımı, hareket ederek, sevdiğiniz bir sporla uğraşarak yapabilirsiniz.”

Gerek internet sitemizde gerekse televizyonlarda yayınlanan eğlenceli egzersiz videoları eşliğinde çocuklar hareket ediyor ve sağlıklı gelişimleri için Aslan Max ile bir adım daha atıyor.

Gelin, daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için hep birlikte harekete geçelim ve çocuklarımızı da daha fazla hareket etmeye çağıralım.

Sizi çağımızın en önemli sorunlarından biri olan hareketsizlikle hep birlikte mücadele etmeye davet ediyor, projemize destek vereceğinize yürekten inanıyoruz.

Sevgilerimizle,

Algida Max

Algida


1 yorum:

YeMeK vAkTi dedi ki...

Ene bu hareket iyiki bizim evde olmadı kilolarıma kilo katılırdı vallahi:)Afiyetler olsun canım