7 Mart 2008 Cuma

Miniaturk

Bende miniaturk'ü hep duymuştum ama çok ufak bir mekan diye tahmin etmiştim,ama çok yanılmışım.
Türkiyede gitmediğiniz tarihi mekan kalmayacak miniatürk sayesinde,her detayı çok hoş canlandırmışlar.

Miniaturk güzel bir havada gezilecek ,hoş bir mekan.Çocuklar içinde çok güzel bir oyun parkı,cafe'de var.
Gitmek isteyenlere hatırlatma olsun...
MiniaturkMiniaturk:
Kendi içine kapalı “masalsı” bir ortam yaratmayı hedefleyen Miniaturk projesi, Anadolu, İstanbul ve eski Osmanlı coğrafyasından eserlerin oluşturduğu üç ana bölümde ele alınmıştır. Bölümler küçük peyzaj düzenlemeleriyle birbirlerinden ayrılırken, sürekliliği sağlanmış, ziyaretçiyi yönlendiren bir gezi güzergahı oluşturulmuştur.
Alanın peyzaj planlaması altyapı çalışmalarıyla eşzamanlı olarak başlatıldı. Kullanılacak bitki türleri, Haliç kıyısındaki iklim şartlarına uygun ortamda yetiştirildi.
Miniaturk'ün genel konseptine uygun olarak maket alanında ince tekstürlü çimler, bodurlaştırılmış bitkiler ve bonzailer kullanıldı. Maketlerin yerlerine alınmasının ardından çimler serildi ve bitkiler dikildi.
Miniaturk'te, bir açık hava müzesi atmosferinde sergilenen maketlerin yanı sıra, ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesini sağlamak amacıyla farklı mekanlar da tasarlanmıştır; 400 kişilik oturma kapasitesiyle amfitiyatro, Miniaturk'ü hatırlatacak hediyelik eşyaların satışa sunulduğu alışveriş merkezi, küçük ziyaretçilerimizin ilgisini çekecek oyun alanı, satranç ve labirent bunlardan bazılarıdır.1 yorum:

Adsız dedi ki...

miniatürk harika üstü bir yer herkes oraya gidip tarihi eserleri görmeli.