3 Mayıs 2011 Salı

Bosch İ-DOS Blogger Toplantısı

Bosch I-DOS Blogger Toplantısı

İki hafta önce Canan Hn.'dan aldığım maille Bosch I-DOS Blogger Toplatısına davet edilmiştim.Bosch İ-DOS Çamaşır Makinesini çok merak ettiğim için toplantıya keyifle katıldım.Güzel bir kahvaltı sonrası makineyi çok daha yakından tanımış oldum.Şimdiye kadar deterjan kullanımında bile bir sürü yanlış yaptığımıda öğrendim.

Bosch İ-DOS Akıllı Otomatik Dozaj Sistemi sayesinde deterjan çekmecesine şişenin tamamı bir kez koyduğunuzda, deterjan çekmecesini açmaya gerek kalmadan 40 defaya kadar yıkama yapıyor.
Benim evdeki çamaşır makinesi çok yeni olmasına rağmen acayip bir gürültüyle çalışıyor;))

Bosch İ-DOS inanılmaz sessiz bir makine,ben çalıştığını bile anlayamadım.Eve döndüğüm günden beri herkese anlatıyorum.Makinenin özellikleri aşağıda,eğer evdeki makinenizi değiştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka bir Bosh bayiisine gidip inceleyin.

Bosch’un akıllı i-DOS’u
hem ekonomi hem doğa dostu


Yepyeni Bosch Ecologixx 8 i-DOS çamaşır makinesi, sahip olduğu
Akıllı Otomatik Dozaj Sistemi sayesinde deterjan çekmecesine şişenin tamamı
bir kez konan OMO Total Ultra Konsantre ile bir daha deterjan çekmecesini açmaya gerek kalmadan 40 defaya kadar yıkama yapıyor. Ayrıca, içine konulan
çamaşırın miktarı, kirlilik derecesi ve kumaş cinsine göre kullanması gereken
deterjan miktarına, uygun yıkama mekanikleri, sıcaklık derecesi ve devir sayısına da kendisi karar veriyor. A enerji sınıfından yüzde 30 daha az enerji tüketiyor, yıllık yaklaşık 7 ton su ve litrelerce deterjan tasarrufu sağlıyor. Tüm bu özellikleri ile
aile ekonomisine ve doğaya büyük katkı yapıyor.

Boch İ-DOS Blogger Toplantısı
Boch İ-DOS Blogger Toplantısı

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünü değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, sahip olduğu eşsiz özellikler, akıllı donanım, sunduğu kullanım kolaylığı ve sağladığı tasarruf ile çamaşır yıkamada yepyeni bir çağ başlatan Bosch Ecologixx 8 i-DOS çamaşır makinesini tanıtmak amacıyla blog yazarları ve online dünyanın temsilcileri ile özel bir etkinlikte bir araya geldi. Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer ve Omo ve Rinso Ürün Müdürü Mirella Kasuta’nın katılımıyla Event Garden Sarıyer’de gerçekleştirilen buluşmada katılımcılar, akıllı Bosch i-DOS ile bir deneyim yolculuğuna çıkarak, bilgi edindi, çamaşır temizliğinde püf noktaları hakkında fikir alışverişinde bulunarak, sürpriz etkinliklerle eğlendi.

Boch İ-DOS Blogger Toplantısı
Bosch I-DOS Blogger Toplantısı
Boch İ-DOS Blogger Toplantısı

Bosch i-DOS ile çamaşır yıkamada yeni bir çağ başlıyor
İlk kez blog yazarları ve online dünyanın temsilcileri ile böyle bir etkinlikte bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduklarını vurgulayan Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, konuşmasında, akıllı Bosch i-DOS ile ilgili şu bilgileri verdi: “Bosch Ev Aletleri olarak, A enerji sınıfından yüzde 30 daha tasarruflu olan yeni Bosch i-DOS ile çamaşır yıkamada yeni bir çağ başlatıyoruz. Çünkü, Bosch i-DOS, makinenin deterjan çekmecesine, şişenin tamamı bir kez konan OMO Total Ultra Konsantre ile bir daha deterjan çekmecesini açmaya gerek kalmadan 40 defaya kadar yıkama yapıyor. Bu da, ortalama bir ay boyunca bir daha deterjan koyma derdine son veriyor. Ayrıca, kirlendiği için deterjan gözünü çıkarıp yıkama derdini de ortadan kaldırıyor. Akıllı Otomatik Dozaj Sistemi, hem doğa hem de aile bütçesi dostu. Bu akıllı sistem sayesinde Bosch i-DOS, yıllık yaklaşık 7 ton su ve litrelerce deterjan tasarrufu sağlıyor. AntiVibration Design™ tasarımı ve EcoSilence sistemi ile maksimum performansta bile neredeyse sessiz ve titreşimsiz çalışıyor. Tüm bu özellikleri ile Bosch i-DOS, son derece konforlu, tasarruflu ve yeni bir dönemin temsilcisi oluyor.”

Bosch Blogger Toplantısı
Boch İ-DOS Blogger Toplantısı

Ne kadar deterjan kullanacağım?
Hepimizde kirli çamaşır için çok deterjan koymalıyız gibi bir algı vardır ve maalesef genelde deterjan konusunda eli bol davranırız. Aslında kullanılması gerekenden çok daha fazla deterjan harcamış oluruz. Bu davranışımızın sonucunda deterjandan iyi arındırılmamış çamaşırlarımız olur ve cildimiz ile temas eden bu çamaşırlar sağlığımız açısından da alerjiden tahrişlere kadar çok ciddi tehlikeler oluşturabilir. Özellikle geleneksel çamaşır makinelerinde yapılan yıkamalarda koyu renk çamaşırlar üzerinde lekeler şeklinde deterjan artıkları kalır ki, bu da çamaşırların bir daha durulanması, ekstra gereksiz su ve elektrik harcaması demektir. Peki deterjanı az kullanırsak ne olur? O zamanda düşük yıkama performansı elde eder, temizlenmemiş çamaşırlar ile karşılaşırız. Yağ lekeleri çıkmamış olur ve bir sonraki yıkama için daha da inatçı ve çıkmayacak lekelere dönüşür, temiz kokan çamaşırlara elveda deriz. Beyazlarımız da giderek grileşir. Özetle çamaşırlar için gerekli olan deterjan dozajını belirlemek ve kullanmak iyi yıkama sonuçları için olmazsa olmazdır.

Bosch i-DOS, çamaşırın kirlilik derecesine göre ne kadar deterjan kullanacağını biliyor
Bosch i-DOS çamaşır makinesi, bu tarz sıkıntıları size yaşatmıyor ve mükemmel yıkama sonuçları elde etmenizi sağlıyor. Özel sensörleri sayesinde makineye yüklediğiniz çamaşırın ağırlığını, kirlilik derecesini ve kumaş cinsini belirliyor. Bu bilgilere dayanarak da kullanacağı yıkama programını, uygun sıcaklık derecesini ve devir sayısını da kendi seçiyor ve en güzel kısmı ne kadar deterjan ve yumuşatıcı alması gerektiğini de kendi belirliyor. Böylece siz “acaba az mı deterjan koydum çamaşırlarım temizlenmeyecek mi?” Ya da “bu çamaşırlar da çok kirliydi çok deterjan koydum iyi temizlensin diye ama acaba deterjan lekesi kalır mı?” gibi sorunlarınıza da son veriyor.

Seçin otomatiği, bakın keyfinize
Bosch Ecologixx 8 i-DOS, çamaşırlarınızı tarttığı, kirlilik ve kumaş cinsine göre en uygun programı belirlediği için de ayrıca tasarruf sağlıyor. Örneğin 8 kg kapasiteli makinenin hepsini doldurmadıysanız, o da boşu boşuna 8 kg çamaşır için gerekli suyu ve deterjanı harcamıyor. İçinde kaç kilo çamaşır varsa o kadar deterjan ve su tüketiyor. i-DOS, yalnızca olması gereken deterjan miktarını belirlemekle kalmayıp, aynı zamanda “otomatik” program seçildiğinde, makineyi, makinede bulunan çamaşırın kumaş cinsine göre gerekli sıcaklık derecesi, yıkama,durulama ve sıkma mekanikleri ile en uygun programda çalıştırıyor. Siz makineye 1 kez sıvı deterjan koyuyor ve otomatik programını seçiyorsunuz, geri kalan; deterjan miktarı, sıcaklık derecesi, devir ve program seçim kararlarının tümünü sizin yerinize i-DOS hallediyor.

“Toz deterjandan vazgeçmem” diyorsanız...
Bosch Ecologixx 8 i-DOS çamaşır makinesinin deterjan gözünde bulunan 3. çekmece ile klasik toz deterjanlar ile de yıkama yapılabiliyor.

Reklam filmi de ilhamını Bosch i-DOS’un yaşam için eşsiz teknolojisinden alıyor
TV’de yayınlanmaya devam eden reklam filminin de katılımcıların beğenisine bir kez daha sunulduğu etkinlikte, gerek ürün gerekse iletişim faaliyetleri ile Bosch’un kadına değer veren bir marka olduğunu vurgulayan Neylan Süer, “Tasarıma önem veren doğa dostu bir marka olarak özellikle 2007 yılından bu yana reklam filmlerimizde genel konsept olarak, Bosch ürünlerinin sahip olduğu özelliklerin Bosch’un kadınlara verdiği değer üzerinden anlatılmasından yola çıkıyoruz. Bosch i-DOS için hazırladığımız reklam filmimizde de aynı yaklaşımı göz ettik. Ancak bu defa, çamaşır yıkama konusunu bir erkek ve bir kadının gözüyle ele aldık. Her iki tarafın da yaklaşımlarını ayrı ayrı anlatan iki ayrı film çektik. Ama bu iki farklı film, bir araya geldiğinde, tıpkı bir çiftin birbirini tamamlaması gibi tek ve bütün bir film oluyor. İlhamını da Bosch i-Dos’un sunduğu yaşam için eşsiz teknolojiden alıyor” dedi.

Bosch Ecologixx 8 I-DOS WAS28840TR’nin Özellikleri
•i-DOS: Mükemmel yıkama için akıllı dozaj sistemi
•8 kg
•1400 devir
•A sınıfından %30 daha tasarruflu sistemi
•VarioPerfect: Mükemmel yıkama performansı ile ister hızlı ister ekonomik yıkama seçeneği
oSpeedPerfect (%60’a varan zaman tasarrufu)
oEcoPerfect (A sınıfından %30 daha tasarruf) fonksiyon tuşları
•Yeni süper sessiz BLDC motor
•Büyük dijital ekran, tek su girişli
•Süper-Kısa 15' programı
•Kolay ütüleme
•Titreşim önleyici yan duvarlar
•Otomatik leke çıkarma
•VarioSoft tambur (özel su damlası yapısındaki tambur) ile hassas yıkama
•Özel programlar: Hassas, gömlek, spor giysileri


Bosch İ-DOS Blogger toplantısına beni davet ettikleri için Sevgili Canan Mataracı,Çağla Tomak ve Neylan Süer Cansın Hn.'a çok teşekkür ediyorum.


11 yorum:

Zeynep'in Evi dedi ki...

ne güzel bir etkinlikmiş bu yararlı bilgiler de var harika!

Cocukla Cocuk dedi ki...

Pelin'cim, reklamlardan dikkatimi çeken bir makina bu, yazında detaylı okumak güzel oldu. Kesinlikle kirli çamaşıra fazla deterjan koyayım inanışı uygulaması ne denirse artık benim engelleyemediğim bir şey:)

Tümay Öztürk dedi ki...

Ewet ya reklamlarda da ilgimi çekti çok enteresan. yazılanlara bakılacak olursa da harikaymış:)

Nil dedi ki...

tavsiyeni kesinlikle dikkate alacağım. ben de kazanı daha geniş bir makine istiyorum.

Sevil Şahin dedi ki...

canım bende çok merak diyordum bu makinayı sayende bilgi edinmiş oldum
sevgiler

kalpkurabiye dedi ki...

canımm herşey bir yana en güzlei arkadaşlarla bir arada olmak değil mi:) ne güzel:)

Syhn dedi ki...

deterjan olayı süper ya.. keşke katılanlara birer çamaşır makinesi hediye etseletdi :P
alıştık naapalım :))

SMİLENA dedi ki...

pelinciğim ne güzel bir etkinlik olmuş
ben uzak kaldım buralardan bu ara.hastalıklar bırakmıyor bizi.şimdi de kayın pederimde kanser çıktı.onun tedavisine yoğunlaştık.
umarım iyisinizdir.kuzucuklar da öyledir..
çok öpüyorum sizi.sevgilerimle

Unknown dedi ki...

Canım yaa :))tahmin etmiştim gözünden kaçtığını ama yinde bunu senden de duyup,emin olmak çok güzel...
Patates kavurmasına yorum olarak yazmıştım.

Sonunda zaten yine senin fotoğraflarının güzelliğinin etkisiyle senin fotoğraf makinandan aldım.
İyikide almışım.Çok memnunum.
Seni çok öpüyorum.

Pelin dedi ki...

Ben de makinamı değiştireceğim dönünce. bunun özellikleri gerçekten güzelmiş.
Bu arada yeniden yorumlarını görmek çok güzel adaşım.
Sevgiler

Unknown dedi ki...

i-dos'ta yumuşatıcı hangi göze konulmalı? Bir türlü çamaşırlarımın güzel kokmasını sağlayamadım.